Cilt Rengini Açan Doğal Maske

22 Kasım 2011 admin Yorum Yok
Bu makale ve yazılar; biarastir.com tarafından sizler için özenle seçilerek hazırlanmıştır. Beslenme ve Diyet, Cilt Bakımı, Güzellik, Abiye Modelleri, Gelinlik Modelleri, Moda Bayan Elbiseleri, Tatil ve tüm konularda düşüncelerinizi, yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşın..


Cildinizin rengini açmak mı istiyorsunuz? Bunun için estetik operasyonlara yada ilaç tedavisine ihtiyacınız yok. Cildiniz için doğal maske uygulamanız mümkün. Cilt rengini açmada dereceye girmiş olan yüz maskesi  tarifini uygulayın. Farkına inanamayacaksınız…

En iyi markalarının bile doğal ürünlere yöneldiği bu dönemde, artık ürünlerinin pek çoğu doğal yöntemlerle üretiliyor. Biarastir’ da bugün cilt rengini açmada kullanılan doğal ürünlerden bahsedeceğiz.
Yeşil limon, limon suyu,badem, zerdeçal, salatalık suyu ve bal cildin rengi açan doğal  beyazlatıcılardır. Bu ürünleri kullanarak cildinizde harikalar yaratmanız mümkün. Hazırlanan formüller aynı gün tüketilmelidir. İşte evde rahatlıkla uygulayabileceğiz birkaç cilt aydınlatma formülleri ;


-  Limon suyu ile aynı oranda balı yada salatalık suyunu karıştırarak yüzünüze veya isteğinize tüm vücudunuza sürün. 15 dakika sonra durulayın. Eğer kuru bir cilde sahipseniz, bal ve limon suyu daha uygun olacaktır.

-  Cilt aydınlatma yöntemlerinden biri de beyaz turp veya turp suyudur. Beyaz turp yada turp suyunu yüzünüze sürerseniz cildiniz aydınlanacaktır.

-  Bal ve eşit miktarda badem yağını karıştırın. 10 gün boyunca yüzünüze sürerek uygulayın.

-  Yulaf ezmesi, domates suyu ve yoğurdu aynı oranda karıştırarak yüzünüze masaj yardımıyla uygulayın. 30 dakika sonra durulayın.

-  Zerdaçal tozunu taze limon suyu ile karıştırarak macun haline getirin ve tüm vücudunuza uygulayın.

-  Yeşil limonu yüzünüze yavaşça sürterek uygulayın. 5-10 dk sonra durulayın. Haftada 3-4 kez tekrar edin.

-  1 tutam tarçını yarım tatlı kaşığı bal ile karışırın ve bu karışımı 10 gün boyunca yüzünüze uygulayın.

-  4 adet bademi püre haline getirin ve bir gece sütün içinde bekletin. Yatmadan önce yüzünüze uygulayın. Bu formülü 15 gün boyunca uygularsanız cildinizin rengini açacaktır.

-  Aynı oranda limon ve salatalık suyunu çay kaşığının ucu ile zerdeçal tozu ile karıştırarak koltuk altlarınıza veya arzuya göre dudak çevrenize uygulayın. 20 dakika sonra durulayın.

Bir önceki yazımız olan Uzun ve Bakımlı Kirpikler İçin Bitkisel Yöntemler başlıklı makalemizde bakımlı kirpikler için bakım, ve Güzellik hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar: cilt rengini açan maskecildin rengini açan maskelerten rengını acan maskelerşems aslan ürünlericilt rengi açan ilaçturp yüz maskesi


Benzer İçerikler

Yorum Yok

Bir Cevap YazınAbiye Modelleri - Gelinlik Modelleri - Moda Bayan Elbiseleri

image