Erkekler İçin Fit Vücut Önerileri

21 Haziran 2012 admin 1 Yorum
Bu makale ve yazılar; biarastir.com tarafından sizler için özenle seçilerek hazırlanmıştır. Beslenme ve Diyet, Cilt Bakımı, Güzellik, Abiye Modelleri, Gelinlik Modelleri, Moda Bayan Elbiseleri, Tatil ve tüm konularda düşüncelerinizi, yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşın..


Erkekler İçin Fit Vücut Önerileri

Erkekler İçin Fit Vücut Önerileri

Fit görünmek ve başka insanlar tarafından beğenilmek, her erkeğin en büyük hayallerinden biridir. Arkadaş sohbetlerinde; ‘’ Ben kaslı vücut sevmiyorum, göbek erkeğin karizmasıdır. ‘’ gibi söylemleriniz olsa da ayna karşısında sizin de içten içe hayıflandığınızı görmek pek de zor değil. Özellikle fit vücuda sahip bir erkek gördüğünüz zaman bu konudaki hisleriniz daha da kabarır. Aslında fit bir vücuda sahip olmak sanıldığı kadar zor bir iş değildir; elbette elinizde kumanda, televizyon karşısında uzanarak kaslı bir vücuda sahip olabileceğinizi düşünüyorsanız, tatlı rüyanızdan uyanmanız gerektiğini söyleyebiliriz; ayrıca reklamlarda sıkça karşılaştığımız yağları kasa çeviren mucize formüllerden de umudunuzu kesmelisiniz.  Sadece biraz disiplin, doğru beslenme ve sıkı çalışmayla beraber hayal ettiğiniz vücuda sahip olabilirsiniz. Bunun için ilk olarak sporu sevmeli, sporun yararlarını ciddiye almalısınız.

Spor yapmak, insan yaşamına her açıdan katkı sağlamaktadır. Her şeyden önce hayatınızı spor vasıtasıyla düzene sokabilir, yıllardır eksik yanınız olan disiplini sağlayabilirsiniz. Amacınız fit ve güzel bir vücuda sahip olmaksa, ilk olarak iyi bir programa ihtiyacınız var demektir. Spora başlamadan önceki vücut tipiniz, bu zorlu; fakat eğlenceli yolda en büyük kıstasınız olacaktır. Kilolu bir vücuda sahipseniz, yedikleriniz ve içtiklerinize biraz dikkat etmeniz gerekecektir, eğer tersine zayıf bir vücuda sahipseniz o zaman yemenize ve içmenize biraz daha destek sağlamanız gerekecek.

İlk olarak aşırı kilolarından kurtulup inceden fit bir vücuda sahip olmak isteyen beylere uygun olarak birkaç ipucu verelim. Aşırı kilolarınızdan kurtulmak için ilk olarak; tuz, şeker, beyaz ekmek, yağ ve kola gibi gıda maddelerini sözlüğünüzden kesinlikle çıkartmalısınız. Yağ, şeker ve tuzu, minimum ölçüde kullanabilirsiniz; fakat beyaz ekmek ve kola gibi gıda maddelerini şimdiden unutsanız iyi edersiniz. Akşam uyumadan önce asla; ama asla yemek yememelisiniz. Yağlı yiyecekleri hayatınızdan çıkartmalı ve salata türü yiyecekleri benimsemelisiniz. Yağlı bir vücuda sahipseniz, yağ oranınızı düşürmeniz gerekecektir, bunun için sıkı bir kardio çalışmasına ihtiyacınız olacağını söyleyebiliriz. Kardio;  yürüyüş, koşu, yüzme gibi temel fiziksel hareketlerin genel adıdır. Bu zorlu yolda en büyük yardımcınız kardio egzersizleri olacaktır. Evinize gelirken otobüsten birkaç durak önce inip yürümek de kardiodur, asansör olduğu halde merdivenleri kullanmak da. Yani kısacası sizi harekete sürükleyen her türlü temel eylemi, kardio olarak tanımlamamız mümkündür. Sıkı kardio sayesinde vücudunuzu spora alıştırabilir, bu sayede yapacağınız egzersizlerden daha çok zevk alabilirsiniz.

Spora başladığınız zaman ilk 1 ay, genellikle istasyon çalışmaları yaparsınız. Yani kaslarınızı açmaya başlamalı, hareketlere ve makinalara kendinizi alıştırmalısınız. Gideceğiniz spor salonunda size buna dair bir program hazırlanacaktır. Evde çalışmayı düşünüyorsanız, gerekli ekipmanlara sahip olmanız gerekir. Başlangıçta set sayısı 3, her sette tekrarlanan hareket sayısı 8-10 ya da 12 olmalıdır. İlk 1 ay, spora başlangıç açısından çok önemlidir ve temel aşaması olarak gösterilebilir. İlk 1 ayda öğrenecekleriniz, ileriki spor hayatınızda çok önemli bir yere sahip olacaktır. 1 ayı geride bıraktıktan sonra ağırlıkları ve tekrar sayılarını arttırabilirsiniz, şuanda aşırı kilolarından şikâyetçi olan beylerden bahsettiğimiz için programın genel kısmının kardiodan ibaret olduğunu söyleyebiliriz. Eğer fazla kilolarınızdan mutsuzsanız her adımınızı dikkatle atmalısınız, unutmamanız gerekir ki fazladan attığınız her adım, size az da olsa yağ ve dolayısıyla kilo kaybettirecektir. Az önce bahsettiğimiz gibi otobüsten bir durak erken inerek, asansör yerine merdivenleri kullanarak, kısa mesafeleri araba yerine yürüyerek giderek, hafta sonlarını mangal partisi yerine yürüyüş yaparak değerlendirirseniz, kilo verme şansınız daha da artacaktır.

 

Spor salonunda ya da evde birkaç ay spor yaparak geçirdikten sonra programınızı şekillendirebilirsiniz. Bu dönemde bir gün antrenman yapıp bir günü dinlenme günü olarak belirleyebilirsiniz. Çalıştığınız kas gruplarını günlere bölerek daha uygun bir program hazırlayabilirsiniz. Buna örnek bir programı şu şekilde verebiliriz. Pazartesi: göğüs ve bacak çalışması (ayrıca karın hareketleri ) , Salı: dinlenme günü, Çarşamba: sırt ve arka kol çalışması (ekstra olarak bilek hareketleri), Perşembe: dinlenme günü, Cuma: omuz ve ön kol çalışması (ekstra olarak karın hareketleri), Cumartesi ve Pazar günleri ise kardio günü olarak belirleyebilirsiniz. Bu çalışma şekli ile kaslarınız çok net bir şekilde belirgin hale gelecektir. Bu sayede siz de plajlarda diğer insanların ilgi odağı haline gelebilirsiniz. Görüp hayran kaldığınız erkeklerden biri olmanın mutluluğunu mutlaka hissedeceksiniz.

Aşırı kilolu beylerden sonra şimdi de zayıflıktan şikâyet eden beylere geçelim. Zayıflıktan şikâyetçiyseniz, yedikleriniz yeterli değil demektir. Eğer fit bir vücut yapmak istiyorsanız, mutlaka beslenme programınızı sıkı tutmalısınız. Sabahları kahvaltıda; peynir, domates ve mutlaka yumurta tüketmelisiniz. Eğer yumurtaya karşı alerjiniz yoksa sabah kahvaltısında özellikle beyazı olmak üzere 3-5 tane yumurta yemeniz çok yararlı olacaktır. Öğün yemeklerinde de mutlaka tavuk, et, balık ve pilav çeşitlerini tercih etmelisiniz. Ayrıca bu yiyecekleri sınırsız salatayla destekleyebilirsiniz. Kilo alırken yağlanmamaya da özen göstermeniz gerekir, bu yüzden yediğiniz yiyeceklerin yağ ve tuz oranına dikkat ediniz.

Kilolu beyler için verdiğimiz program, zayıflar için de geçerlidir, sadece hafta sonlarını sıkı kardio yerine program tekrarı şeklinde geçirebilirsiniz. Verdiğimiz programda cuma günü; omuz ve ön kol çalışması mevcuttu, dolayısıyla cumartesi günü dinlendikten sonra pazar gününü göğüs ve bacak çalışmasıyla sürdürebilirsiniz. Bu sayede programınız aksamadan devam ettirilebilir. Kilo almak isteyen beyler, antrenmandan en geç 2 saat önce yemek yemelidirler, ayrıca antrenmanın ardından 1 saat içerisinde mutlaka yemek yemelisiniz. Yediğiniz yemekler protein ve karbonhidrat ağırlıklı olmalıdır. Size önerebileceğimiz diğer önemli besinler; lor peyniri, fıstık ve fındık ezmesi, yulaf ezmesi ve ton balığıdır. Bütün bu beslenme ve çalışma programlarına uyarak siz de başka erkekleri kıskandıracak vücuda sahip olabilirsiniz. İlk olarak yerinizden kalkmayı denemeli ve bünyenizi harekete alıştırmalısınız, emin olun ki devamı kendiliğinden gelecektir.

Spor yaparak birkaç ayı geride bıraktıktan sonra mutlaka hacim kazanmak isteyeceksiniz. Hacim kazanmak, iyi beslenme ve sıkı çalışmayla olur. Bu dönemde çalıştığınız ağırlıkları maksimuma çıkarıp, tekrar sayısını düşürmeniz gerekecektir. Kullandığınız ağırlıkları en az birkaç kilo arttırıp, tekrar sayısını 6-8 arasında tutarsanız, zamanla hacim kazandığınızı siz de kolayca görebilirsiniz. Bu işe başlamadan önce mutlaka eski halinizin resimlerini çekin. Aradan süre geçtikçe belli dönemlerde bu işi sürdürün. 1 ay, 2 ay, 3 ay derken resimler arasındaki gelişimi siz de göreceksiniz. Bu durum sizi motive etmek için oldukça faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ergenlik Dönemindeki Sivilce Sorunları ve Çözümü başlıklı makalemizde Cilt Bakım, Ergenlik Dönemindeki Sivilce Sorunları ve ergenlikte sivilce sorunları hakkında bilgiler verilmektedir.


Gelen Aramalar: Fit vcutfit vücutfit erkek vucudukaslı göbekkaslı vücutlarfit vücutlarfit vücut içinfit vücutlu erkeklerfit erkekfit vücut için beslenme


Benzer İçerikler

1 Yorum Mevcut

  1. Kadir diyor ki:

    gerçekten çok güzel anlatılmış ben bunu denedim ve yaklaşık 6 aydır spor yapıyorum ve şuanda gören herkez ideal vücut bu işte veya çok güzel çizmişsin gibi cümleler kuruyorlar karın kasım hiç yoktu düzenli bir spor alışkankığı ile çok fazla karın blgesini çalışmasamda artık var ve gören herkez nasıl yaptın diyerek hayran bir şekilde bakıyor gerçekten çok güzel bir şey 6 ay önceki ile 6 ay sonraki halim arasında dünyalar kadar fark var ve 6 ay boyunca hiç bir proteğin veya takviye gibi hiçbirşey kullanmadım tamamen doğal fakat şu bir kaç gündür proteğin tozu kullanmaya başladım disiplinli spor işe yarar fakat disiplinsiz yapılan spor nekadar takviye alırsanız alın hiç bir şeye yaramaz çevremde örnekleri var 4 5 çeşit takviye alan arkadaşlarım var ve benim kadar olamadılar şuan onlarda çok şaşırıyor manken bile olmayı düşünüyorum ^.^

Bir Cevap YazınAbiye Modelleri - Gelinlik Modelleri - Moda Bayan Elbiseleri

image