Tansiyon Düşürme Yolları ve Yapılması Gerekenler

19 Ekim 2011 admin Yorum Yok
Bu makale ve yazılar; biarastir.com tarafından sizler için özenle seçilerek hazırlanmıştır. Beslenme ve Diyet, Cilt Bakımı, Güzellik, Abiye Modelleri, Gelinlik Modelleri, Moda Bayan Elbiseleri, Tatil ve tüm konularda düşüncelerinizi, yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşın..


Tansiyon Düşürme Yolları ve Yapılması Gerekenler

ve Yapılması Gerekenler

Genellikle yaz aylarında daha çok görülen hipertansiyon; yani problemi, birçok kişi için sağlık problemlerinin başında gelmektedir. problemi bilhassa orta yaşın üstündeki erkeklerde ve kadınlarda daha çok görülmektedir. Bu durum bazen sürekli olabildiği gibi bazende kısa süreliğine kendisini gösterebilmektedir. Sürekli yüksek olan bir tansiyon problemi için mutaka bir hekime başvurulmalıdır. Doktorun tavsiyesi ile uygun bir diyet programı ve ilaç belirlenmeli daha sonrasında doktorunuzun tavsiyesi ve gözetiminde, kısa süreliğine uygulayacağınız küçük yöntemler ile tansiyonunuzun düşmesine yardımcı olabilirsiniz.  problemi olan kişiler pratik olarak şimdi sayacağımız maddeleri uygulayabilirler.

Yüksek  uygulayabileceğiniz yöntemler.


  • İlk olarak soğuk su uygulaması tansiyon için iyi gelmektedir. Ellerinizi, kollarınızı ve ayaklarınızı soğuk su ile yıkarsanız bu sizin rahatamanızı sağlayacak ve tansiyonunuzu düşürecektir. Fakat aniden soğuk su ile yımakta uygun değildir. Normal musluk suyu ile yıkamak en doğrusudur.
  • Yüksek tansiyon için limonda oldukça etkilidir. Tansiyon yükseldiğinde hemen bir limon sıkın ve bu limon suyunu sulandırarak için. Bu yüksek tansiyona iyi gelecektir.
  • Tuzsuz ayranda ve yoğurtta yüksek tansiyon için kullanılabilir. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta tuzsuz olmasıdır.
  • Nar suyuda tansiyonun düşmesini ve normal değerlere ulaşmasını sağlar.
  • Greyfurt’da tansiyonun düşürülmesine yardımcı meyvelerden birisidir.
  • Sarımsak halk arasında en çok bilinen tansiyon düşürücüdür. Bu özelliği birçok uzman tarafından doğrulanmıştır.
  • Kekikde özellikle geçici olarak yükselmiş olan tansiyonun düşürülmesinde yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan El Titremesinin Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri başlıklı makalemizde el neden titrer, el titreme tedavisi ve el titremeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar: tansiyonu düşürmek için yapılması gerekenlertansiyon düşürmetansiyon düşürmekyüksek tansiyonda yapılması gerekenlertansiyonu düşürmek içintansiyonu düşürmenin yollarıtansiyon düşürme yollarıtansiyon yükseldiğinde yapılması gerekenlertansiyon düşürmek içinTansiyon düşürmenin yolları


Benzer İçerikler

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yok

  1. hatice diyor ki:

    Daha fazla görsel ve videolara yer vermelisiniz. Birde internet sayfanız çok ilkel, onu da ayaklandırmalısınız.

Bir Cevap YazınAbiye Modelleri - Gelinlik Modelleri - Moda Bayan Elbiseleri

image